Ερευνητικές εργασίες

Σχολικό έτος 2016-2017

Εργασίες Α' Λυκείου

Σεισμικότητα στον Ελλαδικό χώρο (Α' τετραμήνου, Υπεύθυνος καθηγητής: Παναγιώτης Κουντούρης) Εργασία (.pdf)

Κυκλοφοριακό πρόβλημα και η λύση του ποδηλάτου (Α' τετραμήνου, Υπεύθυνος καθηγητής: Νικόλαος Περγαντής) Εργασία (.pdf)

Πρώτες βοήθειες στο σχολικό περιβάλλον (Α' τετραμήνου, Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μπουτσικάρη Γεωργία) Εργασία (.ppt)

Το παιδικό παιχνίδι από την αρχαιότητα έως σήμερα (Α' τετραμήνου, Υπεύθυνος καθηγητής: Ρετσινάς Σωτήριος) Εργασία (.pdf)

Αγωγή Σταδιοδρομίας: Σχεδιάζω το μέλλον μου   (Α' τετραμήνου, Υπεύθυνη καθηγήτρια: Δούνια Θεοδώρα) Εργασία (.pdf)

Οι πρωθυπουργοί της Ελλάδας από την απελευθέρωση μέχρι σήμερα (Β' τετραμήνου, Υπεύθυνος καθηγητής: Κουντούρης Παναγιώτης) Εργασία (.pdf)

Ηλεκτρονικός εθισμός (Β' τετραμήνου, Υπεύθυνος καθηγητής: Καλοπίσης Δημήτριος) Εργασία (.pdf)

Οι νέες τεχνολογίες στη ζωή μας (Β' τετραμήνου, Υπεύθυνος καθηγητής: Περγαντής Νικόλαος) Εργασία (.pdf)

Εξαρτησιογόνες ουσίες - πρόληψη και αποκατάσταση (Β' τετραμήνου, Υπεύθυνη καθηγήτρια: Δούνια Θεοδώρα) Εργασία (.pdf)

Εργασίες Β' Λυκείου

Μουσική και Ψυχολογία (Α' τετραμήνου, Υπεύθυνη καθηγήτρια: Δούνια Θεοδώρα ) Εργασία (.pdf)

Χρώματα παντού   (Α' τετραμήνου, Υπεύθυνη καθηγήτρια: Ανδριοπούλου Γεωργία) Εργασία (.ppt)

Ανανεώσιμες πηγές ενέργειας (Α' τετραμήνου, Υπεύθυνος καθηγητής: Παναγιώτης Κουντούρης)  Εργασία (.pdf)

Οικονομική κρίση και επιλογή επαγγέλματος  (Α' τετραμήνου, Υπεύθυνος καθηγητής: Νικόλαος Περγαντής) Εργασία (.pdf)

Η μαγεία των αριθμών  (Α' τετραμήνου, Υπεύθυνη καθηγήτρια: Λιανού Γεωργία)  Εργασία (.pdf)

Ενεργειακό σπίτι (Β' τετραμήνου, Υπεύθυνος καθηγητής: Κουντούρης Παναγιώτης) Εργασία (.pdf)

Γλώσσες προγραμματισμού Η/Υ (Β' τετραμήνου, Υπεύθυνος καθηγητής: Περγαντής Νικόλαος) Εργασία (.pdf)

Τα μεγάλα θεωρήματα των μαθηματικών. Ένα ταξίδι στη μεγαλοφυία (Β' τετραμήνου, Υπεύθυνη καθηγήτρια: Λιανού Γεωργία) Εργασία (.pdf)    Διαγράμματα (.pdf)

Σχεδιάζω το μέλλον μου (Β' τετραμήνου, Υπεύθυνη καθηγήτρια: Δούνια Θεοδώρα) Εργασία (.pdf)